Budynki edukacyjne

Przedszkole Biedrusko

Przedszkole w Biedrusku to dwukondygnacyjny budynek o formie zwartej bryły, zlokalizowany w zabudowie wiejskiej, w rejonie ulic: Szmaragdowa, Rubinowa i Ametystowa. Mieści w sobie 4 sale, a każda z nich posiada wyjście na zewnątrz. Przedszkole przystosowane jest do sprawowania opieki na 120 dziećmi w wieku 3–6 lat. Do dyspozycji dzieci pozostają także dwa place zabaw. Inwestycja została ukończona
w 2017 r.

Przedszkole Akademos

Nowoczesne przedszkole publiczne umiejscowione jest na terenie kameralnego osiedla Złotniki Park w Złotnikach (gm. Suchy Las). W 2022 roku działalność przedszkola została rozszerzona także o opiekę nad młodszymi dziećmi poprzez otwarcie Niepublicznego Żłobka. Przedszkole dysponuje 11 salami dla 275 dzieci, a pod działalność żłobka przeznaczono 2 sale. Inwestycja zrealizowana w 2018 r. i planowana jest jej dalsza rozbudowa.

Przedszkole w Golęczewie

Przedszkole w Golęczewie mieści się w jednokondygnacyjnym budynku z 5 salami, przeznaczonymi dla 125 dzieci. Projekt i aranżacja przedszkola umożliwia prowadzenie zajęć teoretycznych i praktycznych dla dzieci w wieku 3–6 lat. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Lipowej i została zrealizowana w 2018 r.

Przedszkole w Bogdanowie

Dwukondygnacyjny budynek przedszkola w Bogdanowie ma formę zwartej, prostopadłościennej bryły, zlokalizowanej w zabudowie wiejskiej. Obiekt przeznaczony jest dla 125 dzieci w wieku 3–6 lat. Do dyspozycji podopiecznych zaprojektowano także duży plac zabaw. Inwestycja zrealizowana została w 2018 r.

Filia Szkoły Podstawowej w suchym Lesie

Szkoła zlokalizowana w Suchym Lesie przy ul. Konwaliowej jest dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej 2276,9 m2 i kubaturze 13455,3 m3. W obiekcie znajduje się m.in. 9 sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, sala korekcyjna oraz dodatkowe pomieszczenia: kuchnia, stołówka, świetlica, biblioteka. Przewidziano także pomieszczenia dla kadry oraz personelu szkoły: pokój nauczycielski, pokój logopedy, psychologa, pielęgniarki oraz pracowników technicznych. Infrastrukturę uzupełnia pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej oraz zaplecze socjalne, parking i drogi dojazdowe.

Budynek przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.